• Prey

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Vikram

    ★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Broker

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Men

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Jana Gana Mana

    ★★½

  • K.G.F: Chapter 2

    ★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★

  • RRR

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Pada

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★½

  • Catwoman: Hunted

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Minnal Murali

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Boomba Ride

    ★½

  • Seen It!

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Injustice

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Duel

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Yuni

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★½

  • Captain Volkonogov Escaped

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★