Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • The Flash

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • Bottoms

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Stutz

    ★★★★

  • Spirited

    ★★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Amsterdam

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Lost King

    ★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★★

  • Empire of Light

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★½

  • Showing Up

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Broker

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Enys Men

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Men

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

  • Moon Knight

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★