Sort by

Rafael has logged 101 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Trading Christmas

Trading Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Square

The Square

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gidget

Gidget

1959
×
★★★
Edit this entry  
09
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
1:54

1:54

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Slipknot - Day of the Gusano

Slipknot - Day of the Gusano

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Lemon

Lemon

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2017
×
Edit this entry  
25
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry