Sort by

Oana has logged 189 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
13th

13th

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion In Your Living Room

The Lion In Your Living Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Edit this entry  
05
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beyond the Hills

Beyond the Hills

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry