Sort by

faith has logged 151 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Adam Devine: Best Time of Our Lives

Adam Devine: Best Time of Our Lives

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry