RSS feed for Kylts

Kylts has logged 14 entries for comedy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★½
Edit this entry  
10
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
Super

Super

2010
×
★★
Edit this entry  
03
Slither

Slither

2006
×
★★
Edit this entry  
03
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★½
Edit this entry  
31
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★
Edit this entry  
28
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★
Edit this entry  
30
Minbo: the Gentle Art of Japanese Extortion

Minbo: the Gentle Art of Japanese Extortion

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Undercover Brother

Undercover Brother

2002
×
★★½
Edit this entry