RSS feed for Kylts

Kylts has logged 16 entries for horror films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Slither

Slither

2006
×
★★
Edit this entry  
02
Raw

Raw

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
Excision

Excision

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Deadgirl

Deadgirl

2008
×
★½
Edit this entry  
21
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry