Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Turks & Caicos

Turks & Caicos

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Page Eight

Page Eight

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: Legend of the Sea Devils

Doctor Who: Legend of the Sea Devils

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inferno

Inferno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eskimo Nell

Eskimo Nell

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clockwise

Clockwise

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cuban Fury

Cuban Fury

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry