Sort by

kynky has logged 385 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Horror Hospital

Horror Hospital

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
4D Man

4D Man

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dr. Terror's House of Horrors

Dr. Terror's House of Horrors

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Predator Holiday Special

The Predator Holiday Special

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Who: A Christmas Carol

Doctor Who: A Christmas Carol

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Unborn

The Unborn

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Daisies

Daisies

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dark Days

Dark Days

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Images

Images

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Admission

Admission

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wheels of Fire

Wheels of Fire

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lakeview Terrace

Lakeview Terrace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Family

The Family

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dinner

The Dinner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hands of Steel

Hands of Steel

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry