Sort by

kynky has logged 32 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Quatermass and the Pit

Quatermass and the Pit

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Party

The Party

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
God: City

God: City

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Witchery

Witchery

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Super Inframan

The Super Inframan

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
We're Back! A Dinosaur's Story

We're Back! A Dinosaur's Story

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fracture

Fracture

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Island of the Fishmen

Island of the Fishmen

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saturn 3

Saturn 3

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Breaker

Breaker

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Evil Aliens

Evil Aliens

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Funland

Funland

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry