Sort by

kynky has logged 547 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Call Me Claus

Call Me Claus

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bleeding Steel

Bleeding Steel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ode to Joy

Ode to Joy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Death Has Blue Eyes

Death Has Blue Eyes

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lost in London

Lost in London

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Cooler

The Cooler

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Adventurer: The Curse of the Midas Box

The Adventurer: The Curse of the Midas Box

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Infinite

Infinite

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Guard

The Guard

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry