Sort by

kynky has logged 65 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Eagle

The Eagle

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nail in the Coffin: The Fall and Rise of Vampiro

Nail in the Coffin: The Fall and Rise of Vampiro

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird on a Wire

Bird on a Wire

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Torso

Torso

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dragnet

Dragnet

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Extraterrestrial

Extraterrestrial

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Damned United

The Damned United

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Plunkett & MacLeane

Plunkett & MacLeane

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Contamination

Contamination

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eyeball

Eyeball

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Riddick

Riddick

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ospreay: The Rise of an International Pro Wrestler

Ospreay: The Rise of an International Pro Wrestler

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Opera

Opera

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry