Sort by

kynky has logged 51 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Devils

The Devils

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death of a Vlogger

Death of a Vlogger

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bug Buster

Bug Buster

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghoulies

Ghoulies

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wind

The Wind

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Run Ronnie Run

Run Ronnie Run

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Soapdish

Soapdish

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hard Way

The Hard Way

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sleepless

Sleepless

×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Walk Like a Panther

Walk Like a Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Want Candy

I Want Candy

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry