Sort by

kynky has logged 481 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Surviving Christmas with the Relatives

Surviving Christmas with the Relatives

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Snow Globe

Snow Globe

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Your Christmas Or Mine?

Your Christmas Or Mine?

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Holiday Fear

Holiday Fear

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Simpsons Meet the Bocellis in Feliz Navidad

The Simpsons Meet the Bocellis in Feliz Navidad

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Leech

The Leech

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spirited

Spirited

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spookies

Spookies

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Associate

The Associate

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry