Sort by

kynky has logged 38 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Must Be The Place

This Must Be The Place

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Logan Lee & the Rise of the Purple Dawn

Logan Lee & the Rise of the Purple Dawn

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sister Hell

Sister Hell

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Archive

Archive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Great Balls of Fire!

Great Balls of Fire!

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry