• Cry Macho

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Hit the Road

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Plan B

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Four Roads

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Blue

    ★★★½

  • Joji

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Ito

    ★★★½

  • For Lucio

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★½

  • Limbo

    ★★★½

  • Azor

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • The Girl and the Spider

    ★★★★

  • Social Hygiene

    ★★★

  • TINA

    ★★★½

  • Introduction

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • The Witches of the Orient

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Pebbles

    ★★★★

  • Aristocrats

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★½

  • The Pink Cloud

    ★★★½

  • End of the Line: The Women of Standing Rock

    ★★½

  • Flee

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • The Little Things

    ★★

  • Locked Down

    ★½

  • News of the World

    ★★★

  • Shock Wave 2

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • One Second Champion

    ★★½

  • Hand Rolled Cigarette

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Keep Rolling

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Septet: The Story of Hong Kong

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Striding Into the Wind

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★½