• The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • One December Night

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★½

  • Satoshi Kon: The Illusionist

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • The Spine of Night

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Fate/Grand Order: The Movie – Divine Realm of the Round Table: Camelot – Wandering; Agateram

    ★★★

  • Godmothered

    ★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½