Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Babylon

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • After Ever Happy

    ½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Senior Year

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Wendy Williams: The Movie

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Laureate

    ★★½

  • Death to 2020

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

  • Audrey

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Beans

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • After We Collided

    ★½

  • Work It

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Hollywood

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • TWICE: Seize The Light

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Model Citizen

  • Cats

    ★½