Sort by

kyra has logged 69 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
'71

'71

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pootie Tang

Pootie Tang

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★
Edit this entry  
23
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry