• The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • My Amanda

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Thunder Force

  • Voyagers

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Deadly Illusions

  • Girl in the Basement

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Call

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • U-Turn

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Cadaver

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Little Fish

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Paramedic

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mainstream

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Block Island Sound

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • #Alive

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Heiress

    ½

  • Midway

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½