kyrs has logged 12 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry