• Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • WandaVision

  • Tenet

  • Peninsula

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Adventures of Açela

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Relic

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Serenity

    ★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • The Hug

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Halloween

    ★★

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Happytime Murders

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • The Meg

    ★½

  • Tales from the Hood 2

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Possum

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½