RSS feed for Kent M.

Kent M. has logged 125 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Lovelace

Lovelace

2013
×
★½
Edit this entry  
24
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
½
Edit this entry  
18
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Edit this entry  
14
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Await

We Await

1996
×
★★★
Edit this entry  
23
Red Spirit Lake

Red Spirit Lake

1993
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Children

The Children

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twisted Issues

Twisted Issues

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Great Texas Dynamite Chase

The Great Texas Dynamite Chase

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Torso

Torso

1973
×
★★★½
Edit this entry  
16
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fast Company

Fast Company

1979
×
★★★
Edit this entry  
15
Stereo

Stereo

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Monster Club

The Monster Club

1981
×
★★★½
Edit this entry  
09
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★
Edit this entry  
08
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Deathmaster

Deathmaster

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Christine

Christine

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Detention

Detention

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spiral

Spiral

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fear(s) of the Dark

Fear(s) of the Dark

2008
×
★★
Edit this entry  
20
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★
Edit this entry  
18
Screamtime

Screamtime

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
After Earth

After Earth

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ghost Stories: Graveyard Thriller

Ghost Stories: Graveyard Thriller

1986
×
★½
Edit this entry  
12
Slugs

Slugs

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nest

The Nest

×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Call of Cthulhu

The Call of Cthulhu

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
The Shout

The Shout

1978
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blood Freak

Blood Freak

1972
×
★★★★
Edit this entry