LAAAARRGE has logged 30 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wild Card

Wild Card

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Crime

Once Upon a Crime

1992
×
Read the review Edit this entry  
21
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Play It Again, Sam

Play It Again, Sam

1972
×
★★½
Edit this entry  
14
Child 44

Child 44

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Born to Be Blue

Born to Be Blue

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry