• The Card Counter

    ★★★½

  • The Burning Soil

    ★★★

  • Peking Opera Blues

    ★★★½

  • American Graffiti

    ★★★½

  • Journey Into the Night

    ★★★½

  • France

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Bulworth

    ★★★

  • Ricochet

    ★★★★

  • The Unsuspected

    ★★★½

  • Women on the Verge of a Nervous Breakdown

    ★★★★

  • Morvern Callar

    ★★★½

  • Glenville

    ★★★½

  • Big Business Girl

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★½

  • Scarlet Street

    ★★★½

  • Looney Tunes: Back in Action

    ★★★½