• The House

    ★★★

  • Brazen

    ★½

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★½

  • Insecure: The End

    ★★★★

  • Mother/Android

    ★★½

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★½

  • Mixtape

    ★★½

  • Back to the Outback

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★★

  • Father Christmas Is Back

    ★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Intrusion

    ★★½

  • Silent Night

    ★★★

  • Nightbooks

    ★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • The Starling

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★½

  • The River Runner

    ★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Black Island

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Resort to Love

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Good on Paper

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Pray Away

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Thunder Force

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Deadly Illusions

    ★½

  • Secret Magic Control Agency

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★½

  • The Fabulous Filipino Brothers

    ★★