• Bliss

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • How to Deter a Robber

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Owners

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Laughter

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Apparition

    ½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • The Beach House

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • 1BR

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Swans: Where Does a Body End?

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Bliss

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Dreamland

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Darlin'

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Russian Bride

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Swerve

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • High Life

    ★½

  • Greta

    ★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Santa Jaws

  • Hover