Daniel has logged 92 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pass Thru

Pass Thru

2016
×
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
Edit this entry  
19
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Edit this entry  
18
California Dreaming

California Dreaming

1979
×
Edit this entry  
18
Record City

Record City

1978
×
Edit this entry  
16
A Carol Christmas

A Carol Christmas

2003
×
Edit this entry  
14
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
Edit this entry  
09
Dead Mountaineer's Hotel

Dead Mountaineer's Hotel

1979
×
Edit this entry  
05
Dreamland

Dreamland

2019
×
Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Femalien 2

Femalien 2

1998
×
Edit this entry  
25
Femalien

Femalien

1996
×
Edit this entry  
22
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Game Over

Game Over

1989
×
Edit this entry  
08
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
Edit this entry  
07
Graveyard Alive- A Zombie Nurse in Love

Graveyard Alive- A Zombie Nurse in Love

2003
×
Edit this entry  
07
The Butterfly Murders

The Butterfly Murders

1979
×
Edit this entry  
07
Mannequin in Red

Mannequin in Red

1958
×
Edit this entry  
07
Spirit

Spirit

1989
×
Edit this entry  
06
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
I Love Maria

I Love Maria

1988
×
Edit this entry  
01
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Signal

The Signal

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
Edit this entry  
23
Stepsisters

Stepsisters

1974
×
Edit this entry  
23
Frozen Scream

Frozen Scream

1975
×
Edit this entry  
21
The Redeemer: Son of Satan!

The Redeemer: Son of Satan!

1978
×
Edit this entry  
16
Crash!

Crash!

1976
×
Edit this entry  
16
Blood Car

Blood Car

2007
×
Edit this entry  
14
The Hearse

The Hearse

1980
×
Edit this entry  
09
Death Spa

Death Spa

1989
×
Edit this entry  
09
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
Edit this entry  
07
Slash Dance

Slash Dance

1989
×
Edit this entry  
04
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Killer Party

Killer Party

1986
×
Edit this entry  
01
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★
Edit this entry  
30
The Editor

The Editor

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Apple

The Apple

1980
×
Edit this entry  
29
How to Deter a Robber

How to Deter a Robber

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Laughter

Laughter

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Smokey and the Hotwire Gang

Smokey and the Hotwire Gang

1979
×
Edit this entry  
25
Love and the Midnight Auto Supply

Love and the Midnight Auto Supply

1977
×
★★
Edit this entry  
24
The Census Taker

The Census Taker

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Kickfighters

Night of the Kickfighters

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry