Daniel has logged 17 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Editor

The Editor

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Apple

The Apple

1980
×
Edit this entry  
29
How to Deter a Robber

How to Deter a Robber

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Laughter

Laughter

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Smokey and the Hotwire Gang

Smokey and the Hotwire Gang

1979
×
Edit this entry  
25
Love and the Midnight Auto Supply

Love and the Midnight Auto Supply

1977
×
★★
Edit this entry  
24
The Census Taker

The Census Taker

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Kickfighters

Night of the Kickfighters

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
1BR

1BR

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Owners

The Owners

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Gas Pump Girls

Gas Pump Girls

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Phobe: The Xenophobic Experiments

Phobe: The Xenophobic Experiments

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Devil's Gate

Devil's Gate

2017
×
Edit this entry