Daniel has logged 19 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Roll, Freddy, Roll!

Roll, Freddy, Roll!

1974
×
Edit this entry  
14
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Milpitas Monster

The Milpitas Monster

1976
×
Edit this entry  
13
Abar, the First Black Superman

Abar, the First Black Superman

1977
×
Edit this entry  
10
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Astrologer

The Astrologer

1975
×
Edit this entry  
13
Massacre Time

Massacre Time

1966
×
Edit this entry  
10
Black Shampoo

Black Shampoo

1976
×
Edit this entry  
06
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Little Otik

Little Otik

2000
×
Edit this entry  
03
The Flat

The Flat

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Bliss

Bliss

2021
×
★★
Edit this entry  
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Switchblade Sisters

Switchblade Sisters

1975
×
Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Hastrman

The Hastrman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Van Nuys Blvd.

Van Nuys Blvd.

1979
×
Edit this entry