Sort by

Explorer has logged 28 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nixon

Nixon

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Invictus

Invictus

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dirty Money: The Confidence Man

Dirty Money: The Confidence Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dirty Money: The Maple Syrup Heist

Dirty Money: The Maple Syrup Heist

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dirty Money: Cartel Bank

Dirty Money: Cartel Bank

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dirty Money: Drug Short

Dirty Money: Drug Short

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry