Explorer has logged 21 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday

Friday

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Glory

Glory

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry