Sort by

LaddieMawery has logged 124 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yakuza Princess

Yakuza Princess

2021
×
½
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ms. Meili

Ms. Meili

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Dying to Survive

Dying to Survive

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Cook Up a Storm

Cook Up a Storm

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sex Is Zero

Sex Is Zero

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Punch

Punch

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Bazookas: The Movie

Bazookas: The Movie

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
First Love

First Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Pirates

The Pirates

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Free Fire

Free Fire

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
I Wish

I Wish

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Peninsula

Peninsula

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Soul Snatcher

Soul Snatcher

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry