• Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

  • Dune

    ★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

  • In the Heights

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Save Ralph

  • Judas and the Black Messiah

  • Mass

    ★★★★★

  • CODA

    ★½

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

  • Rifkin's Festival

    ★★★★½

  • Nomadland

  • Hamilton

  • My Octopus Teacher

  • Emma.

  • The Father

  • The Social Dilemma

  • Minari

  • Promising Young Woman

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Dick Johnson Is Dead

  • Time

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • Frozen II

  • The Irishman

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Neighbors' Window

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

  • Knock Down the House

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Favourite

  • Roma

  • Incredibles 2

  • Bao

  • Ricky Gervais: Humanity

  • A Quiet Place