thalia has logged 366 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Go Figure

Go Figure

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry  
29
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
Read It and Weep

Read It and Weep

2006
×
★★½
Edit this entry  
28
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
Edit this entry  
28
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Miss Dior

Miss Dior

2017
×
Edit this entry  
15
The Curve of Forgotten Things

The Curve of Forgotten Things

2011
×
Edit this entry  
15
A Very Brave Witch

A Very Brave Witch

2007
×
Edit this entry  
15
More

More

2018
×
Edit this entry  
15
Lightningface

Lightningface

2016
×
Edit this entry  
15
Ticky Tacky

Ticky Tacky

2014
×
Edit this entry