Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mayday

Mayday

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★
Edit this entry  
08
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Galveston

Galveston

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★½
Edit this entry  
05
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★½
Edit this entry  
25
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★
Edit this entry  
14
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★½
Edit this entry  
05
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★
Edit this entry  
12
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
½
Edit this entry  
03
Stealing Beauty

Stealing Beauty

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★½
Edit this entry  
31
Silence of the Sea

Silence of the Sea

2004
×
★★½
Edit this entry  
16
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Summer of Sangaile

The Summer of Sangaile

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Zoe

Zoe

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
18
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
18
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Madame Claude

Madame Claude

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Amanda

Amanda

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Malena

Malena

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry