• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear and Loathing in Aspen

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

  • Cruella

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Finding You

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • The Unlikely Fan

    ★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★½

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Old Animation Shop

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Death to 2020

    ★½

  • Burrow

  • it's easy

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • L'étang, la nuit

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • My Psychedelic Love Story

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Binge

    ½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Who are you?

    ★★½

  • NO MORE NORMAL

    ★★½

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • 8:46

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Stargirl

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ½

  • 365 Days

    ½

  • The Present

    ★★★½

  • Nine Days

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Zola

    ★★★½

  • Yes-People

    ★★½