Ella Irene has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nerve

Nerve

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry