• The Lost City

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • When We Were Bullies

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The War with Grandpa

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • My Brother Jordan

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Unhinged

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Cursed Films

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Back to the Titanic

    ★★★

  • Ted Bundy: Falling for a Killer

    ★★★★

  • Lamp Life

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Noelle

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★