Sort by

camille has logged 145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Smurfs: 'Tis the Season to Be Smurfy

The Smurfs: 'Tis the Season to Be Smurfy

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
The Town Santa Forgot

The Town Santa Forgot

1993
×
★★★
Edit this entry  
11
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Fallen

Fallen

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cursed Films

Cursed Films

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★
Edit this entry  
28
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry