Sort by

maddie has logged 216 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Admission

Admission

2013
×
★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder

Wonder

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brick

Brick

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paper Heart

Paper Heart

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Awesometown

Awesometown

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Air

Air

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry