• Nope

    ★★★★

  • Persuasion

    ★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • A Little Love Package

    ★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Death on the Nile

  • The Royal Treatment

  • Crime Scene: The Times Square Killer

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Midnight at the Magnolia

  • Holidate

  • My First Summer

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Ammonite

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Work It

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • A Modern Farewell

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • The Booksellers

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Descendants 3

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★