• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★½

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • BLACKPINK: The Movie

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Chaos Walking

  • Behind Her Eyes

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Double Dad

    ★★½