iza has logged 232 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Edit this entry  
24
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Silenced

Silenced

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★½
Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Circle

Circle

2015
×
★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★
Edit this entry  
11
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2007
×
★½
Read the review Edit this entry