• The Matrix Resurrections

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Last Mercenary

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★★

  • Spoiled Brats

    ★★

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★½

  • Under Suspicion: Uncovering the Wesphael Case

    ★★

  • Sentinelle

    ★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • The Serpent

    ★★★½

  • Best of Stand-up 2020

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Minions of Midas

  • Paranormal

    ★★★★½

  • Rogue City

    ★★★

  • Canvas

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

    ★★★★

  • GIMS: On the Record

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Love Fraud

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • Uncorked

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Fary: Hexagone

    ★★★½

  • Devs

    ★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★★

  • Tom Papa: You're Doing Great!

    ★★★½

  • The Stranger

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½