• Lightyear

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★½

  • Mainstream

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Nasty Piece of Work

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Countdown

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Uncanny Annie

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • K-12

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • School Spirit

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Secret Obsession

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • They Come Knocking

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • The Last Summer

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • I'm Just F*cking with You

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★