Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
This Means War

This Means War

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry