laelito has logged 18 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Police

Police

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cyborg

Cyborg

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry