Sort by
  • Her

    ★½

  • The Kids Are All Right

    ★★★★

  • The Runaways

    ★★

  • The September Issue

    ★★★★

  • Helvetica

    ★★★★

  • Dogville

    ★★★★½

  • End of the Century: The Story of the Ramones

  • The Pianist

  • Snatch

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • Shine

    ★★★★★

  • Bad Boy Bubby

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • Labyrinth

    ★★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★★

  • This Is Spinal Tap

    ★★★★★

  • Scanners

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Zombie Flesh Eaters

    ★★★★

  • Dawn of the Dead

    ★★★★★

  • The Exorcist

    ★★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★★

  • The Great Dictator

    ★★★★★

  • Modern Times

    ★★★★★

  • Freaks

    ★★★★★

  • City Lights

    ★★★★★

  • Metropolis

    ★★★★★