RSS feed for Lagaan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Sillu Karupatti

Sillu Karupatti

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Game Over

Game Over

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A1

A1

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enai Noki Paayum Thota

Enai Noki Paayum Thota

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unda

Unda

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Agent Sai Srinivasa Athreya

Agent Sai Srinivasa Athreya

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kaalidas

Kaalidas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghost Stories

Ghost Stories

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Irandam Ulagaporin Kadaisi Gundu

Irandam Ulagaporin Kadaisi Gundu

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Helen

Helen

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Adithya Varma

Adithya Varma

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Android Kunjappan Version 5.25

Android Kunjappan Version 5.25

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mallesham

Mallesham

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Bhayanakam

Bhayanakam

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kaithi

Kaithi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bigil

Bigil

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Nerkonda Paarvai

Nerkonda Paarvai

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Comali

Comali

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Sixer

Sixer

2019
×
½
Edit this entry  
13
Sindhubaadh

Sindhubaadh

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Magamuni

Magamuni

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
Edit this entry  
17
Kolaigaran

Kolaigaran

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Jiivi

Jiivi

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Ambili

Ambili

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Aadai

Aadai

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vellai Pookal

Vellai Pookal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ishq

Ishq

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Kumbalangi Nights

Kumbalangi Nights

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
NGK

NGK

2019
×
½
Read the review Edit this entry